Rabarberikissell
Kevadel kui rabarbereid kasvab igas aias, valmistatud on kõik kevadised rabarberikoogid, siis on aeg valmistada järelejäänud rabarberitest kisselli. See valmis kiirelt ja on väga maitsev, eriti kui seda süüa vaniljemaitselise kohupiimavahuga. See kissell tuleb eriti hea kui sinna lisada veel korralik kogus rosinaid ning tükeldatud, kuivatatud aprikoose.
Valmistamise aeg: 30 minutit
Tase: Väga lihtne
Kogus: 2-3L kisselli
Koostisosad:
Umbes 1 kg või rohkem rabarberi varsi kooritult ja lõigatud umbes 1 cm suurusteks tükkideks
150 g rosinaid
200 g kuivatatud aprikoos, tükeldatult
2 kaneelipulka
1 tl vaniljesuhkrut
200 g suhkrut. Suhkru kogust võib suurendada või vähendada, vastavalt sööjate eelistusele
2 tl kartuli või maisitärklist, lahustatuna väheses hulgas külmas vees
Valmistamine:
- Koori rabarberid. Jämedamad varred lõika pikuti pooleks. Lõika rabarberivarred umbes 1 cm pikkusteks tükkideks.
- Vala tükeldatud rabarberid keedupotti. Lisa 2-3L vett. Kuumuta keemiseni. Lisa rosinad ja tükeldatud aprikoosid.
- Lisa suhkur ja vaniljesuhkur ning kaneelipulgad.
- Lase kissellil keeda umbes 10 minutit, seejärel lisa väheses vees lahustatud tärklis. Sega tärklise lisamise järel kisselli korralikult. Tärklist võib lisada vähehaaval ja jälgida kui paksu kisselli on soov saada.
- Kui kissell on sobiva konsistentsini paksenenud, siis jäta kissell natukeseks ajaks seisma ja jahtuma.
Valmista serveerimiseks kohupiimavaht. Selleks lisa kohupiimavahule natuke vahukoort, vaniljesuhkrut ning sega või mikserda vahule. Serveeri koos värske kisselliga.
Valmis!




